Kültür & SanatMagazinManşet

Abide Gülel, Bayrağı Berna Akyıldız’dan Devraldı

Abide Gülel, Bayrağı Berna Akyıldız’dan Devraldı

HABER: Ali Fikret

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), İş Konseyleri 2023 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurullarını ve Ticari Diplomasi Ödül Törenini, DEİK Başkanı Nail Olpak’ın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirdi. DEİK çatısı altında ‘Ülke Bazlı İş Konseyleri’, ‘Sektörel İş Konseyleri’ ve ‘Özel Amaçlı İş Konseyleri’ olarak faaliyet gösteren 151 İş Konseyi’nin Seçimli Genel Kurulu aynı gün eş zamanlı yapılarak, DEİK İş Konseylerinin yeni dönem Başkanları ve Yürütme Kurulu Üyeleri seçildi.


Abide Gülel Ödül töreni sonrası yaptığı açıklamada; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ailesi olarak, Türk İş Dünyasının 144 ülkesi ile 7 sektörel alanda temsilini üstlenen 151 İş Konseyi Başkan ve Yürütme Kurullarını seçtiğimiz İş Konseyleri 2023 yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın teşrifleriyle Başkanımız Nail Olpak ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. 46 DEİK üyesinin ilk defa İş Konsey Başkanı olduğu Genel Kurul’da toplamda 11 kadın başkan olmak üzere 151 İş Konsey Başkanı 2023-2025 yılı için seçilmiştir. Afrika Togo İş Konsey Başkanlığını Berna Akyildiz Başkan’ımın desteği ile kendisinden devralmış ve 2 yıllık dönemime başlamış bulunmaktayım” dedi.


ÖDÜL TÖRENİNDEN SATIR BAŞLARI

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, “DEİK, dünyanın hemen her ülkesinde muhatap kuruluşlarıyla tesis ettiği İş Konseyleri ile görevini başarıyla yapıyor” şeklinde açıklama yaptı.


DEİK Başkanı Nail Olpak, her bir İş Konseyimizden beklentimiz, ihracatımızı arttırma önceliğimizin yanında, dış ekonomik ilişkilerimizin tümünde, o ülkeyle ve sektörle ilişkimizi sayısal olarak lehimize geliştiren somut adımlar atmak, buna fiili katkı sağlamak. DEİK ailemizde, İş Konseylerimizin ile birlikte bir kanadımız ülkemiz, diğer kanadımız dünya olmak üzere küresel ticari diplomasi faaliyetlerimizle Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.


DEİK çatısı altında; Afrika, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik, Türkiye – Avrasya, Avrupa, Orta Doğu – Körfez ve Sektörel İş Konseylerinin yeni dönem başkanları ve yürütme kurulu üyeleri seçildi. Ardından Ticaret Bakanı Ömer Bolat, DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK İş Konseyi Başkanları, Yürütme Kurulu Üyeleri ve iş insanlarının katılımıyla 6 kategoride 12 ödül ile ticari diplomasi sanatının gönüllü temsilcileri ödüllendirildi.

İlgili Haberler