EğitimKültür & SanatMagazinManşetModaÜst Manşet

Artı bilim anaokulu 4. şubesini açtı

25 yıllık eğitimci Canan Tufan tarafından ilki 2010 yılında Bakırköy’de açılan Artı Bilim Anaokulu Bakırköy’de açtığı ikinci şubesinin ardından Başakşehir ve Bahçelievler Güneşli kampüslerini de hizmete açarak okul öncesi eğitiminde sektörün dikkat çeken ve adından söz ettiren kurumlarından biri haline geldi. Canan Hanım’ın en büyük destekçisi ise kurumları birlikte yönettikleri eşi Barış Tufan.


Canan Tufan ilk anaokulunu açarken sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, cesur, bilgili, duyarlı, açık fikirli çocuklar yetiştirmeyi amaçladıklarını ve çocukların gelişimlerine şahit oldukça bu durumun yeni şubeler açmaları için en büyük motivasyon kaynakları olduğunu söylüyor.


Ekonomik krizin yaşandığı, özel okulların kapandığı bir dönemde 4. şubelerini açmaları eğitim alanında başarılı olduklarını gösteriyor. Başarılarının sırrını sorduğumuz Canan Tufan başarılarını çocukların gelişimlerine uygun, sorgulayarak öğrenmeye dayanan bir program uygulamalarına, akademik gelişimin yanında İngilizce’ye çok fazla önem vermelerine bağlıyor.

Her gün mutlaka öğrencilerimizi İngilizce’ye maruz bırakıyoruz diyen Tufan, ayrıca programlarında ritim-müzik, bale-modern dans, folklor, organik beslenme, satranç, bire bir piyano, spor ve jimnastik dersi gibi yaşam becerileri dersleri olduğunu da belirtiyor. Artı Bilim Anaokulu’nda öğrencilerin gelişimleri profesyonel bir pedagog tarafından da takip ediliyor.

İlgili Haberler