MagazinManşetÜst Manşet

Ayrılık a.ş. Filminin yapımcısı ve senaristi Tanser YIlmaztürk ile özel röportaj

Sizi bir çok dizi ve filmde önemli karekterlerden tanıyoruz. Oyunculuktan yapımcılığa bu hızlı ve iddialı geçiş sürecini anlatabilir misiniz ?

16 yaşında radyo programcılığına ilk başladığım zaman bundan 20 sene sonra kendinizi nerede ne yapıyor olmak istersin diye sorsalar vereceğim cevap kendi yazdığım filmlerin yapımcılığını yapmak ve oynamak diye cevaplardım. Evet biraz geç oldu belki güç oldu bir çok yoldan geçerek hayal ettiğim noktaya doğru ilerlemekteyim.

Yeni filminiz Ayrılık A.ş yi ne zaman vizyonda göreceğiz ? Biraz bahseder misiniz ? Kimlerle Çalıştınız?

Başta bana göre Türkiye’nin en önemli senarist ve yönetmenlerinden Uğur Yağcıoğlu’yla bu projede beraber yola çıkmak çok önemliydi. Daha önce de ortak yapımcılığını yaptığım film için bana çok desteği olmuştu. Hatta kendisi bana Senin artık film yapımcılığına geçmen gerekir zamanı geldi’ demişti. Bu film içinde Uğur abi ile görüştük. Kendisi gibi çok değerli bir senarist olan eşi Pınar Yağcıoğlu’nun senaryoyu okuyup ‘inanılmaz keyifli’ bulduğunu söylemesi ile  aslında film start aldı.

Bu filmi çekiyoruz dedikten sonra da oyuncuları bulma arayışına girdik.  Ama bu konuda kafamda iki isim vardı . Ve o iki ismin senaryoyu okuduktan sonra biz varız demesi de çok önemliydi. İyi film çekmek için önce çok iyi senaryon olacak ona uygun çok iyi oyuncuları seçeceksin . Yönetmen ve setin uyumu enerjisi tutacak.

İdris Nebi Taşkan genç kuşakdan benim en beğendiğim oyunculardan biriydi. Melis Tüzüngüç ‘de çok önemli bir oyuncu hayranlıkla izlediğim bir oyuncuydu . Bunun yanısıra filmde benim de partnerim olan Pelin Karekterinde oynayan Zeynep Urhan’ı uzun araştırmalar sonucunda bulduk. Ve inanılmaz oynadı. Bunun yanısıra deneyimli oyuncular Caner Karaüç, Mertkan Arat, Volkan Cal , Tuğçe Sarıkaya, Eren Genç ,Aydın Genç , Serkan Yakın ,Bahattin Gök , Turgut Özdemir, Bektaş Erdoğan , Yasemin Esen, İsa Sarıyar gibi isimlere yıldızlaşabileceğini düşündüğümüz Bella Nabivi , Ezgi Say , Ceren arı, gibi genç yetenekleri ekledik. Ve çok önemli bir filme imza attık diye düşünüyoruz.

Filmimizi de Ekim ayında sinemalarda olmasını planlıyoruz.

Ayrılık A.ş.  filminden sonraki hedefleriniz nelerdir ?

Ayrılık A.ş. filmimiz biraz bunu gösterecek. Ama güzel ve değerli bir başlangıç olacak diye düşünüyorum.. Senede 1 ya da 2 tane kendi yazdığı filmleri çeken butik ama kaliteli işler yapan biri olmak hedefim. Bakalım göreceğiz.

İlgili Haberler