MagazinManşetÜst Manşet

Bahar Candan’ın cezaevinde olmadığı ortaya çıktı!

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, lüks yaşamlarını sosyal medyada sergilemeleriyle tanınıyordu. Geçen yıl fenomenlere yönelik düzenlenen operasyonlara iki kardeş de dahil edilmişti.

Nihal ve Bahar Candan kardeşler soruşturmasında adı geçen dolandırıcılık çetesi lideri hakkında karar

Ucuz otomobil vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir şebeke ile birlikte hareket ettikleri iddia edilen Candan kardeşler, 14 Kasım 2023’te gözaltına alındı ve 16 Kasım’da tutuklandı. İki kardeş Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne konuldu. Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yememeye başladı.

Nihal ve Bahar Candan kardeşler soruşturmasında adı geçen dolandırıcılık çetesi lideri hakkında karar

 

nihal 2

 

 

Bir süre sonra yeme alışkanlığı bozulan Nihal Candan, ‘anoreksiya nevroza’ adı verilen hastalığa yakalandı. ‘Yemek yememe hastalığı’ olarak da bilinen bu rahatsızlık nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan, geçtiğimiz haftalarda tahliye edildi.

nihal 1

 

Hastanede Kalıyor

 

 

Gündemden düşmeyen iki kardeşten halen cezaevinde olan Bahar Candan’ın ise Silivri’de kaldığı cezaevinde kendini yaralayarak zarar verdiği iddia edilmişti. Hastaneye kaldırıldığı belirtilen Candan’ın nerede olduğu bilinmiyordu.

 

nihal 2

Ablası Nihal Candan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kardeşi Bahar Candan’ı Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ziyaret ettiğini duyurdu. Paylaşımında, “GERİ SAYIM BAŞLADI” ifadelerini kullanan Nihal Candan, bir sonraki paylaşımında ise şunları söyledi:

“Burası senin evin değil bir tanem. Az kaldı evine, ailene kavuşacaksın. Canım kardeşim, güçlü kardeşim. Dayanmak zorundayız ikimiz de.”

İlgili Haberler