Diyet & BeslenmeEğitimGüzellik & MakyajKültür & SanatMagazinManşetModaMüzikSağlıkÜst Manşet

“Cosplay ” kostüm yarışması

“Cosplay ” kostüm yarışması

MTA kampüsünün içinde Sadrettin Alpan salonu ve fuaye alanında 2 gün boyunca süren etkinlikte bir çok stantta yerini alarak görsel bir şölen oluşturdular.

Falcon Organizasyon tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen “Cosplay ” kostüm yarışması, yoğun katılımı ve yaratıcılığı ile renkli görüntülere sahne oldu…

MTA kampüsünün içinde Sadrettin Alpan salonu ve fuaye alanında 2 gün boyunca süren etkinlikte bir çok stantta yerini alarak görsel bir şölen oluşturdular.

Yarışma öncesi ve sonrası K-Pop Dans gösterisi ise izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Grup Cosplay ve Beginner Cospaly yarışmasında katılımcılar hünerlerini sergileyerek büyük bir performans gösterdiler.

Falcon Organizasyon olarak kitlemizin memnuniyeti ve mutluluğu bizim için her şeyden daha değerlidir diyen sunucu Caner Özel;

“Bu gün burada gerçekleşen etkinlik, animasyon, sinema ve oyun dünyasından ilham alınan kostümlerle mühendis, doktor, öğrenci gibi bir çok meslek grubundan da katılımcıyla coşkulu bir atmosfer yaratmıştır” dedi.

Hem Eğlendiler Hem de Kostüm Tasarım Yeteneklerini Sergilediler

Yarışmacılar kendilerini yaratıcı ve özgün kostümlerle ifade ederken, jüri tarafından değerlendirilen bu kostümler, etkinlikte eğlence ve sanatın birleştiği anlara ev sahipliği yaptı.

Bu eğlenceli etkinlik, MTA’da sanat ve kültürün canlılığını gösteren önemli bir etkinlik olarak kayıtlara geçti.

MTA’da yapılan ödüllü Cosplay Yarışması’nda; oyun, anime ya da film karakterlerinin kostümlerini giyen yarışmacılar, büründükleri karakterlere hayat verdi. İki gün boyunca devam eden etkinlikte; Cosplay Yarışması ve etkinlikleri sürpriz görüntülere de sahne oldu

Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen ödüllü Cosplay Yarışması’nda; oyun, anime ya da film karakterlerinin kostümlerini giyen yarışmacılar, deneyimli Cosplayer’lardan oluşan jüri üyelerinin karşısında hem kostümlerini sergileyip hem de büründükleri karakterleri canlandırdı.

Cospaly Nedir?

Cosplay, çeşitli aksesuarlar, makyajlar ve kostümler kullanılarak anime ve manga, film, oyun, kitap ve çizgi roman karakterlerinin taklit edilmesi üzerine olan kostüm ve performans sanatıdır. Cosplay sanatı, ülkemizde son yıllarda inanılmaz bir şekilde popülerleşmiş ve etkinliklerin en çok ilgi çeken parçalarından birisi olmuştur.

 Oyun severler, alt kültürle ilgilenenler, film ve diziseverler gibi geniş bir kitleye hitap eden cosplay, etkinliğe katılan ziyaretçilere görsel bir şölen sunmakla beraber, fantastik karakterleri canlı bir şekilde görebilme imkanını da beraberinde getiriyor.

İlgili Haberler