Diyet & BeslenmeEğitimGüzellik & MakyajKültür & SanatMagazinManşetÜst Manşet

Dubai’de cemiyet, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleştirdi.

Sanat ve mücevherleri tasarımlarına yansıtan LionDiamond, alışılmışın dışına çıkan yeni koleksiyonu “Monad”ıntanıtımını Dubai’de cemiyet, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleştirdi. Sanatçı Mert Ege Köse’nin heykellerinin minyatür hallerinin LionDiamond mücevherlerinde hayat bulduğu tasarımlar, ilgi odağı oldu.

AYSEL BAŞARAN

LionDiamond’ın Kurucusu Öznur Yakın ev sahipliğinde UrlaDubai’de şık bir davetle tanıtılan yeni koleksiyon beğenileri topladı. SanatçıMert Ege Köse’nin eserlerindenyolaçıkarak“Sanateserlerindenmücevhere”öyküsüylehayata geçen ve 38 parçadan oluşan Monadkoleksiyondabulunanherbirparçadevasaboyutlardayapılmışheykellerinminyatürvetakılabilirhallerini sunuyor.

Aysun Yıldız Güngör

Öznur Yakın yeni koleksiyonla ilgili:  “Monadkoleksiyonuhayatımızınbüyükresminekatkıdabulunananlarıvedeneyimlerihatırlatmaküzeretasarlanmıştır.Koleksiyonunalıcılarınailhamvereceğiniumuyoruz.Butasarımlarhayattahissettiğimizbütünlüğü ve bütünlüğekatkıdabulunanküçükparçalaradeğerveripkutlamayıhatırlatıyor. Uzun bir emek ve çalışma sonucu çıkardığımız koleksiyonumuzu mücevherseverlerin beğenisine sunuyoruz.” sözleriyle açılış konuşmasını yaptı.

Ayşenur Cansız

MONAD KOLEKSİYONUNA DUBAİ’DE CEMİYET AKINI
14ayaraltınmadenkullanaraktamamenelişçiliğiileüretilen mücevherlerde kullanılanherbirpırlantarenk,temizlik,kesim,cila,simetrihususundaaynıözellikleresahipolarak üretildi. Yakutvesavoritetaşların dakullandığı Monad mücevherlerinin herbiri tek tek elde kalem sanatıda dahiledilerekmotiflendirildi. Pervin Ersoy,  Aslı Pehlivanlar, Esra Öztürk, Burcu Hattat, Figen Kıral, Jale Balcı, Nurdan Akgün, Zeynep Öztürk, Burcu Kaleağası, Çınarh Hazan, Ebru-Enis Ersavaştı, Ezgi Fındık, Feride Çelik, Aylin Gözen, Aysel Başaran, Aysun Yıldız Güngör, Ayşenur Cansız, Berna-Melis Güler , Sevil Dolmacı, Sevin inanç Kılıç, Yeşim Alemdar Manav, Ferda Dağbaşı gibi ünlü isimler lansmana katıldı.

İlgili Haberler