MagazinManşetÜst Manşet

Ece Ronay kararı! 3’ü tutuklandı, bir şüpheli reşit bile değil

Eski eşinin iş yerinin kurşunlanmasını azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alınan sosyal medya ünlüsü Ece Ronay adli kontrolle serbest bırakıldı. Soruşturmada üç kişi tutuklandı.

Sosyal medya ünlüsü Ece Ronay kararı! 3'ü tutuklandı, bir şüpheli reşit bile değil

Sosyalmedya ünlüsü Ece Ronay’ın adının karıştığı kurşunlama olayıyla ilgili soruşturmada gelişme yaşandı. Gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

ECE RONAY’DAN PAYLAŞIM, KARŞILIKLI KURŞUNLAMA!

Pendik’teki güzellik salonu ile Kocaeli Gebze’de bulunan galeriye motosikletli kişilerce ateş açılmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek veya üye olmak”, “tehdit”, “kasten yaralama”, “6136 sayılı kanuna muhalefet”, “mala zarar verme”, “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçlarından gözaltına alınan ve aralarında Ece Ronay’ın da bulunduğu 6 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

SAVCI SORGUYA ALDI

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na getirilerek savcıya ifade verdi.

BİR ŞÜPHELİ REŞİT DEĞİL

İfadelerin alınmasının ardından şüpheliler Mehmet Sedat A, Serhat G, Uğur E. ile 18 yaşından küçük R.E’nin tutuklanmalarını isteyen savcılık, Ece Ronay ve Berat E’yi ise adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Hakimlik şüphelilerden Mehmet Sedat A, Serhat G. ve Uğur E’nin tutuklanmasına hükmetti. Ece Ronay, Berat E. ve yaşı küçük R.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15 ARALIK’TA OPERASYON YAPILDI

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki iş yerine ateş açılmasına ilişkin çalışmanın ardından 15 Aralık’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonla eski eşinin İstanbul Pendik’teki iş yerinin kurşunlanmasını azmettirdiği iddia edilen sosyal medya fenomeni Ece Ronay’ın da aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda otomatik silah, tabanca, 58 mermi ve hassas terazi ele geçirilmişti.

İlgili Haberler