Diyet & BeslenmeEğitimGüzellik & MakyajKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkÜst Manşet

Evlatlıktan red edilen İpek Kıraç açıklama yaptı

Evlatlıktan red edilen İpek Kıraç açıklama yaptı

İnan Kıraç tarafından evlatlıktan red edilen İpek Kıraç sessizliğini bozdu. İpek Kıraç evlatlıktan red edilmesi hakkında bir açıklama yaparken babası İnan Kıraç’a seslenmeyi ihmal etmedi.

Durak Medya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre ünlü iş insanı İpek Kıraç evlatlıktan red edilmesi hakkında bir açıklama yaptı. Kıraç ” Öncelikle bildirmek isterim ki bugün halen devam eden hukuki süreç ilk olarak Ocak 2023’te babam İnan Kıraç tarafından açılan ve annem Suna Kıraç’ın vasiyeti doğrultusunda verilen mirasçılık kararının iptaline yönelik dava ile başlamıştır.Dolayısıyla her ne kadar davanın görünen tarafı ben olsam da babam İnan Kıraç aslında eşi Suna Kıraç’ı ve son arzularına dava etmektedir.
Zaman içerisinde eklenen yeni davalarla kapsam genişlemiş ve son olarak evlatlıktan red talebi ile aleyhime yeni davada açılmıştır . Bu davanın henüz ilk duruşması dahi yapılmamış olup sonuca bağlandığı yönündeki haber yanlıştır. Devam eden hukuki süreçler hakkında herhangi bir yorum yapmaya doğru bulmamakla birlikte babam tarafından basına verildiği anlaşılmış ve gerçeği yansıtmayan haberler vesilesiyle aleyhime karşı bir algı yönetimine izin vermeyi doğru ve adil bulmuyorum . Annemin bana bıraktığı manevi ve maddi mirası koruma çabam sanki hakkım olmayanı ele geçirmeye çalışıyormuşum gibi yansıtılmaktadır. Halbuki haberlerde belirtilerin aksine henüz devam eden dava sürecinin sonuçlanan ilk mahkemesinde karar lehime çıkmış olup annemin bana bıraktığı mirasın meşruluğu hukuken tescil edilmiştir. Bana İpek olarak var eden beni yetiştiren ve bana emek veren ailemdir . Buna rağmen babamın her türlü vesile ile evlat edinilmiş olmam gündeme getirmesi bütün bu süreçte en çok üzüldüğüm husustur. Benim annem Suna Kıraç babam ise İnan kıraç’tır . Beni doğuran olmasa da yetiştiren ailem tarafından belirli değerleri ve ilkeleri etrafında büyütüldüm. Hal böyleyken babamın son yıllarda bu ülkelere aykıra adım attığı adımlar içerisinde anıldığı çevreler ve konular kendisine kendisine kurumlarımıza ve ailemize zarar veren kararlar ne yazık ki ben beni hem şaşırmakta hem de üzmektedir. Her şeye rağmen ailemizin bu ülkeye dair sorumluluklarının bilincinde olarak annemin bana emanet ettiği manevi ve maddi mirası savunuyor ve yaşatmak için çalışıyorum sürecin devamına dair en büyük dileğim babamın bir aile olduğumuzu ve mirası birlikte korumamız gerektiğini anımsamasıdır . Beni büyük bir sevgiyle yetiştiren babamın aynı arzu hareket edeceğine olan ümidimi hala korumaktayım . Zira bu davaların tümü özü itibariyle annemin iradesine ve manevi mirasına aykırı olup sonucu ne olursa olsun kazananı olmayacaktır” dedi.

İlgili Haberler